ČP bouldering sport Expo

Druhou květnovou sobotu se konal již v pořadí třetí závod ČP v boulderingu. Závod se uskutečnil v Praze a byl součástí veletrhu sportExpo.

Závodní scéna byla opravdu velká a tak si mohli pořadatelé dovolit aby kluci závodili v jedné skupině s časovým limitem hodina a půl. Nejdříve jsem měl strach, že se budou čekat na jednotlivé bouldry fronty, ale ve skutečnosti se 45 členné startovní pole rozprostřelo po celém prostororu a asi pouze jednou se mi stalo že bych musel čekat o něco déle než bych chtěl.

V kvalifikaci si pro nás stavěči Olin a Vilda přichystali 10 bouldrů. Pět se mi jich podaří přelézt na Flash a ve zbylých pěti už padají pokusy navíc. Pár pokusů bylo i zbytečných. Kvalifikaci končím s výsledkem 9 bouldrů na 19 pokusů. Boulder číslo 7 byl rozhodně nejtěžší a když jsem věděl že finále je jisté tak se mi na něm nechtělo zbytečně unavovat a vyzkoušel jsem ho jen párkrát. Do finále postupuji z 2. místa.

Samotné finále se odehrává na čtyřech bouldrech. První posílám na OS bez větších problémů  a tak mám finále dobře rozjeté. Druhý boulder byl velmi podařený vedl pouze po samých strukturách a mojí vlastní vinou ho přelezu až na druhý pokus když v tom prvním přehlédnu celkem velkou strukturu na nohu. Ponaučení pro příště je pořádně si boulder prohlédnout 🙂 . Třetí je už o něco těžší, ale můj program který jsem vymyslel fungoval perfektně a OS je tam. Poslední finálový boulder byl v převisu a na konci byl výlez přes strukturu bohužel správný postup vymyslím až třetím pokusem a to už chybí síla, kůže na prstech i čas, protože druhá oblina vás moc nešetřila.

S celkovým výsledkem 3 Topy na 4 pokusy jsem si zajistil druhé místo. Kuba Hlaváček předvedl lepší výkon a s výsledkem 4 topy na 9 pokusů zaslouženě vyhrál. Třetí místo obsadil David Kozel, 2 topy na 3 pokusy.

Celý závod točila Česká televize a záznam se jim povedl.

Myslím, že jsem předvedl dobrý výkon a letos rozhodně nejlepší výsledek. Chybělo tu pár jmen jako Martin a Štěpán Stráníkovi nebo Honza Chvála kteří se účastnili SP v Innsbrucku. Tímto Martinovi gratuluji k super výkonu a celkovému 11. místu v závodě.

Nezbývá než pořádně trénovat a těšit se na další závody.  🙂

Reklamy

2 responses to “ČP bouldering sport Expo”

  1. Martin Stráník says :

    A tobě gratulace ke 2.místu, vypadá to, že závod to byl povedenej:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: