ČP obtížnost Praha Smíchoff

Dva týdny po ČP v boulderingu se uskutečnil první závod v lezení na obtížnost. Bylo jasné, že závod bude kvalitní protože smíchovská stěna je pro závody ideální a navíc o stavbu cest se staral Honza Zbranek(jediný stavěč v ČR s mezinárodní licencí).

První kvalifikační cesta byla spíše vytrvalostní. Mě osobně přišly všechny kroky relativně lehké a padám dva chyty od TOPu kde už moje vytrvalost nestačí. Po této cestě jsem na děleném 9.-11.místě. Druhá cesta vede táhlým převisem a již od pohledu je jasné, že bude více silová a bouldrová. Tato cesta se mi líbila více než první a dolézám opět dva chyty pod TOP. Tento výkon stačí na čtvrté místo a tak už vím, že večerní finále mám jisté. V součtu postupuji z 8.místa.

Finálová cesta vede podobným profilem jako druhá kvalifikační. Při prohlídce vypadala těžší než ve skutečnosti byla. Chyty byly více pozitivní než jsem čekal a bez větších problémů dolézám za polovinu cesty. Poté začínám cítit únavu a můj pokus končí před závěrečným bouldrem 3 expresky od TOPU. Myslím, že na víc jsem v této cestě neměl a s celkovým 6.místem odjíždím ze závodu spokojený.

Vítězem se stal Adam Ondra, druhé místo obsadil Tomáš Binter a třetí skončil Ondra Ďoubal. O druhém a třetím místě rozhodoval čas protože Tom i Ondra měli shodné výsledky jak z kvalifikace tak i ve finále.

Mezi ženami zvítězila Jana Vincourková, druhé místo patřilo Editě Vopatové a třetí byla Iva Vejmolová.

Na závěr pár fotek a video z finálové cesty. 🙂

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: