První dva závody: ČP bouldering

Letos jsem prvním rokem „oficiálně“ v dospělé kategorii. V minulých letech jsem několik závodů odjezdil, takže nějaké zkušenosti už mám.

Ale teď již k samotným závodům… Oba se konaly v Praze a byly týden po sobě. Kvalifikace probíhala stylem Flash. Bylo přichystáno 8 bouldrů a 90-ti minutový časový limit. do finále šlo 12. chlapů a lezly se 4 bouldry klasickým OS stylem s 5-ti minutami na každý boulder.

23.2 Závody pořádal Boulderbar. V kvalifikaci se mi lezlo skvěle a z 8 bouldrů jsem dal všechny a postupoval ze 3.místa. Bohužel finále mělo přesně opačný průběh vůbec jsem necítil před pokusy sílu a celkově sem byl  marný. Nakonec s jedním TOPem z toho bylo 8.místo, ale i tak jsem odjížděl docela spokojený.

Bouldry stavěl Vilda Chejn a David Kozel a musím říct že některé kousky byly povedené a sedly mi.

2.3 Druhý závod se konal v LokalBloku. Pro mě to byla neznámá stěna a nevěděl jsem co očekávat. Kvalifikace byla stejným stylem jako minulý týden. O potrápení závodníků se tentokrát postaral také Vilda ale jako druhý stavěč byl Olin Klapal a bouldry se mi líbily více.

Průběh závodu má přesně opačný průběh. Kvalifikací se trápím a po skončení limitu mám 6 TOPů a říkám si zda mi to dá vůbec na finále. Mám štěstí a postupuji z 10. místa. Hlavou se mi ale honí co tam budu dělat jelikož mám prolezlé dva prsty do krve a síla také ubyla, ale pro mě z neznámých důvodů se mi finále leze dobře. 1. boulder tam pošlu hned. Ve druhém a třetím dávám po chvíli trápení alespoň zóny a čtvrtý dám na druhý. Se svým výkonem jsem velice spokojen a odvážím si 5. místo.

Celkové výsledky z obou závodů najdete na stránkách ČHS.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: