2. místo na MČR dospělých Brno!

O víkendu 13.-14.10 se na Brněnské stěně Rajče uskutečnilo MČR v lezení na obtížnost dospělých. Na tento závod jsem se těšil a doufal, že organizace a atmosféra bude lepší než minulý týden ve Svitavách.

V Sobotu mě čekali dvě kvalifikační cesty, které se lezly na Flash. První byla v celku lehká s pozitivními chyty a spíše vytrvalostní. Vyjímkou byl jen konec cesty, který byl ve stropě takže byla potřeba i nějaká ta síla, ale hlavě se ve stropě nezamotat protože se museli nohy pořád přehazovat z jedné strany na druhou. Tuto cestu jsem TOPnul.

Druhá cesta byla už od pohledu težší a více silová, tento styl mi sedí tak jsem z cesty strach neměl na řadu jdu hned mezi prvními. Leze se od prvních kroků a není zde možnost odpočinku. Padám před stropem kde jsem se asi trochu unáhlil, protože jsem sám sebe zaskočil, že jsem udělal krok, v kterém jsem myslel, že spadnu. Ale i tento výkon stačí na průběžné druhé místo. Z prvního místa postupuje Martin Stráník, který dal TOP na obou cestách.

V Neděli dopoledne se leze mužské semi-finále a odpoledne následuje ženské a mužské finále.

Semi-finálová cesta mi obtížnostně přišla na úrovni první kvalifikace. Žádný špatný chyt, ani težký krok. Dolezám až do TOPu a v duchu si říkám, že tato cesta bude mít TOPů určitě více. Celkem tuto cesto TOPli 4 závodníci.

Při představování finalistů je stěna plná diváků, až mě to překvapilo. Po představení jsme měli 6 minut na obhlídku cesty stejně jako v semi-finále. Cesta je dost dlouhá na začátku menší bouldr, který nevypadá úplně lehce, poté téměř kolmá technická pasáž po které následuje převis a strop. Do cesty jdu až jako předposlední, protože se leze v opačném pořadí(Postoupil jsem ze 2.místa). Nalézám do cesty přelezu první boulder, který nakonec není ani moc těžký, opatrně se pouštím do kolmé pasáže a po chvilce jsem již v převise, zde byly dobré chyty a tak bez zastavení dolezám až pod nález do stropu. První dva chyty byly horší. Z nich se sahalo do dvou-chytu vedle, kterého bylo velké kolo. Chytnu dvou-chyt vypouštím nohy a přesahávám do kola. Nohy přehodím na velký krápník ve stropě a odpočívám a přemýšlím jak polezu dále. Osahávám chyt na malé struktuře, ale ten moc nebere tak jdu až do dalšího chytu. Zvládnu ještě další krok a padám cca 5 kroků od TOPu. Jsem velmi spokojen a dole se dozvídám, že jsem zatím 1 a po mě jde už jen Martin. Ten krásným výkonem dolézá až k TOPu, který se pokusil tečovat.

Získal jsem 2.místo a jsem hrozně nadšený, protože jsem to nečekal.

Organizace závodu byla bez chyby, cesty také povedené a atmosféra super.

P.S zde můžete vidět záznam závodu

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: