3. místo na MČR!

O víkendu 25.-26.8 se konalo v Teplicích nad Metují Mistrovství České republiky dospělých v boulderingu.

Na závod do Teplic jsem se těšil, byl jsem tam i na předešlé dva ročníky a věděl jsem, že kvalita závodů je super.

V Sobotu byla kvalifikace nejdříve lezli baby a chlapy po nich. Na řadu jsem šel jako 10.  z 28.

V 1. bouldru mi asi po dvou krocích ujede noha tak mě to trochu mrzí a druhým pokusem už dávám TOP a v duchu si říkám, že tenhle bude mít hodně TOPů takže si v dalších boudrech musím dát pozor.

2. boulder je spíše technický v prvním pokuse nevymyslím nástup a spadnu hnedka. Naštěstí rychle přijdu jak na to, ale padám před zónou, protože jsem pro změnu přehlídl stup u hrany. Konečně třetí pokus je bez chyby a hlava to správně vymyslela a TOPuji.

3. boulder je spíše silový. První pokus je nadějný a padám ze zóny, kterou jsem netrefil moc dobře. Druhým pokusem se lepším a tento pokus byl vlastně nejnadějnější ze všech kde padám před TOPem protože jsem se moc unáhlil a neměl to moc dobře rozmyšlené jak to polezu. Nedá mi to a zkouším ještě pár pokusů, ale ke zlepšení to nevede.

4.boulder je tektéž silový a zónu dávám až na 3 pokus, protože v prvních dvou jsem vymýšlel samé kraviny a nepřišel na to jak to lézt. Třetím pokusem jsem překvapen, že držím zónu, že nevím jak to lézt dál a padám krok před TOPem, ale uklidněním pro mě může být to že na tomto bouldru nedal nikdo TOP.

Po kvalifikaci mám smíšené pocity říkám si, že jsem to mohl méně kazit a doufám, že mi to dá na finále. Když poslouchám výsledky tak nemohu uvěřit tomu, že postupuji ze 3. místa. Takže si říkám, že nejsem asi tak marný a s trochou štěstí a taktiky by to mohlo zítra dopadnout dobře.

V Neděli začínají finále chlapy. 8:45 uzavírka izolace a 9:45 start finále.  Já jdu na řadu jako 9. protože se leze od 12. k 1.

V prvním bouldru pošlu zónu na první pokus tak jsem spokojen a padám v následující sekvenci. Dávám další pokus, ale v kroku před TOPem mi ujede ruka. Podmínky na celé finále nebyly ideální a celkem to klouzalo a ještě nic strašného.  Chvilku přemýšlím a říkám si, že nemá cenu se vysilovat a radši končím a jdu odpočívat.

Druhý boulder má nastup skoro z leže, který mě trochu zaskočil, ale nebyl tak hrozný jak vypadal. Prvním pokusem pošlu opět zónu a pak v dalších jsem marný nějak jsem nevěděl co za zónou dělat.

Třetí je opět silový pošlu zónu na první a pak přemýšlím co v tomto bouldru dělat dále zkusím pár sekvencí a po pár pokusech končím, protože to klouže.

V posledním bouldru se mi nepodařila dát ani zóna nejdříve zkouším metodu přes lištu a dvakrát mi ujede tak si říkám, že to nebude ta cesta a zkouším krok rovnou do dalšího chytu ale taktéž mi ujede.

Po finále jsem spokojen se svým výkonem a podle reakcí publika vím, že se moc TOPů nepadlo. Abych byl přesný padly pouze 2. A tak doufám, že by to mohlo stačit na pěkné umístění.  Netrpělivě čekám u stanu kde se dělají výsledky a jsem velmi šťastný když vidím že jsem na 3. místě!

Celý festival a závody se mi moc líbily a parádně jsem si je užil. Atmosféra byla super a počasí ještě také vyšlo v celku dobře.

Doufám, že není tento článek moc dlouhý 😀 a za případné chyby se omlouvám. A jako bonus zde odkaz na fotky

Celkové výsledky.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: