Mejcup 2011

Poslední Listopadovou Sobotu se v Brně konal tradiční boulderový závod Mejcup. Budík nařízen na 4:30, ale když jsem chtěl být do 8 na Rajčeti nebylo na výběr. Zaregistruji se kolem 7:45 a v 8 už lezu takže jsem rád, že jsem to stihl rychleji než jsem původně plánoval. Letos se kvalifikace odehrávala na třech místech Rajče (nejlehčí bouldry), Flash BB (středně obtížné bouldry) a Freesport (nejtěžší bouldry).

Na Rajčeti bylo přichystáno 13 problémů. Všechny až na jeden jsem dal na 1. pokus ten zmíněný na 2. V devět odcházím z Rajčete a jdu se podívat na „Friťák“, když je ještě síla. K mému překvapení se mi velmi zadařilo a přelezl jsem zde 3 z 5 bouldrů, ale síla už znatelně ubyla a to mám před sebou ještě dalších 8 bouldrů na Flashi. Trošku jsem se bál abych nezabloudil cestou na Flash, ale zvládl jsem to a před 12 hodinou jsem tam.

Na Flashi bylo pár lehčích i těžších kousků. Během hodiny jsem přelezl všechny až na jeden. Už došla síla úplně. Dávám půl hodinky pauzu a prvním pokusem po odpočinku vylézám i zbývající boulder. Od několika lidí slyším ať se připravým na finále, ale já tomu stále nevěřím. Až když to vidím černé na bílem, postupuji z 6. místa! Do finále šlo celkem 8. V tu chvíli to byl úžasný pocit. Představa, že polezu finále Mejcupu by mě nenapadla.

Finále se konala na Flédě. Začali baby a po nich jsme šli na řadu my. Lezlo se novým systémem, že každý má 3 pokusy na boulder. Finále jsem si užíval. Atmosféra naprosto parádní v předposledním chytu slyším takový řev, že už se nedalo spadnout! Ze čtyř finálových jsem dal pouze jeden. S naší bouldrovou špičkou se (zatím?) srovnávat nemohu. Končím na 7. místě a jsem hrozně nadšen. Poté následovala afterparty, která byla perfektní.

Výsledky baby:
1. místo Petra Růžičková
2. místo Fickuliaková Katarína
3. místo Zachrdlová Katty

Výsledky Chlapy:
1.místo Ondra Adam
2.místo Stráník Martin
3.místo Doležaj Peter

Kompletní výsledky na mejcup.cz

Fotky by: Jan Kříž

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: