Listopadový Osp

Ve Čtvrtek 17.Listopadu jsem vyjeli směr Osp. V autě jedem ve složení Tom a Marek Miřejovský, Marek Škorpil a já. Cesta nám z Pardubic zabrala cca 10 hodin po cestě bylo několik zdržení (první byly už v ČR na našich krásných dálnicích!) Bohužel ještě nemám řidičák a tak celou cestu odřídil Tom za to má můj obdiv. Večer kolem deváté hodinu už jsme ale na místě.

V Pátek i Sobotu jsme lezli v Mišja Peči. Můj cíl tohoto zájezdu byl následovný vylézt nějaké 8a a pokud možno co nejvíce. V pátek začínám v Čao bejbe 8a minulý rok jsem vylezl Iglu 8a, které je hned vedle. Prvním pokusem krokuji a zastaví mě spodní boulder, který celkem dlouho odolává. Nakonec přijdu na správný program a už mě to tak těžké nepřijde. Zbytek cesty lezu bez větších problémů. Po odpočinku jdu na druhý pokus, boulder přelezu bez zastavení, ale padám už v „lehkém“ kvůli vlastní chybě(zapomenul jsem zvednout nohy takže tam jsem natažený jak …..) o pět minut déle jsem opět v cestě a vylézám jí. Jsem na sebe naštvaný, ale zároveň mám radost, že jsem cestu vylezl. Po svačině jdu nakrokovat Tequilu 8a. Téměř celá cesta je v docela velkém převisu. Začátek po malých a na konci výlezový boulder. Druhým pokusem padám ve výlezu chybělo trošku síly na poslední přizvednutí. Po prvním dnu jsem na sebe naštvaný, ale snažím se to hodit za hlavu.

V Sobotu si jdu vyzvednout „pytel“ v Tequile a prvním pokusem tohoto dne jí pošlu. Jako další mám vybrané Corto 8a. Při Flashovém pokusu padám před madlem. Nevěděl jsem co z nohou(přitom jí stačilo přizvednout a bylo by hotovo), ale jsem rád, že to šlo tak dobře a druhým pokusem cestu přelézám.

V Neděli máme restday, ale dopoledne jdeme stejně do skal, ale jen jako doprovod posádky, která za námi dorazila v noci. Marie,Terka,Dominik,Standa a Bětka (byly na SP dospělých v Kranji Terka se umístila v „Semi“ na skvělém 26. místě velká gratulace!)

Další a vlastně i poslední dva dny jsme v Ospu na Babně. Cestu už mám vybranou Zadnja Skušnjava 8a(někde 8a+). V cestě je boulder poté krásný odpočinkový no-hand a vytrvalostní dolezl přes 5 expresek v mírně převislém po malých chytech. Cestu vylézám na druhý pokus a mám totálně nateklo(pod řetězem to byl už malinko boj 😀 ). Jsem velmi šťastný, že se zadařilo hned druhým pokusem. Po znovu načerpání sil jdu zkusit OS pokus Buena Suerte někde 7c a jinde 7b+ osobně se přikláním k druhé možnosti. Po velkém boji a nadávání v cestě OS padl, ale nadávám si jak jsem v nejtěžším místě mohl přehlídnout chyt. Na dolezení si dávám po Markoj Škorpilovi Olympic 7a(něde 7a+) na Flash.

Úterý poslední lezecký den jak zájezdu tak sezóny. Naše kroky míří opět na Babnu a já jdu zkusit Veper lady 8b. Po prvním pokusu jsem spokojen. V cestě se hýbu dobře a říkám si, že s trochou štěstí by to mohlo klapnout. Druhým pokusem padám ve spodním bouldru a tak dolaďuji ještě kroky. Třetí pokus byl velmi nadějný spadl jsem v posledním těžkém kroku, kde se sahalo do madla a zaváhal jsem tam a zbytečně se vracel a už nezbyla síla na dotažení(zase pád kvůli vlastní vině). Čtvrtý pokus je úplně marný a tak si říkám, že mám alespoň pořádnou motivaci.

Poslední letošní lezecký zájezd byl úspěšných(nebýt vlastních chyb mohl být i více), ale mám alespoň nové zkušenosti a to je také dobře.

Přelezy: Čao bejbe 8a PP3
Tequila 8a PP3
Zadnja Skušnjava 8a(8a+) PP2
Corto 8a PP2
Buena Suerte 7b+(7c+) OS
Olympic 7a(7a+) Flash

Fotky na Picaso

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: