ČP v boulderingu Teplice nad Metují

O víkendu 27. a 28.8. se konal na MHFF další ze série Českého poháru v boulderingu v pořadí to byl již třetí závod.

V sobotu se každý závodník a závodnice musel stihnout zaregistrovat do 8:45. Jako první začali kvalifikaci muži ta začala po půl desáté a ženská následovala hned potom.  Na startovní listině bylo celkem 34 mužů a 17 žen.

Já jsem byl na řadě 25. takže jsem si v izolaci ještě nějakou tu chvilku počkal, ale měl jsem štěstí, protože ti co šly dříve tak měly špatné podmínky. Do Bouldrů pražilo slunce takže neměli moc dobré tření.

1. kvalifikační boulder

V prvím pokusu padám ze zóny, špatně sem nabral strukturu a ta mě vyhodila druhým pokusem už nezaváhám a dávám TOP2. kvalifikační boulder

Přišel mě stejně težký jako předchozí. Prvním pokusem dolézám k poslednímu chytu ale pak tam začnu moc přemýšlet a to má za následek že padám pod TOPem a stejně jako v 1.boulderu i tento dávam na druhý pokus.

3. kvalifikační boulder

Určitě nejtežší ze všech. Začátek v převisu a poté přes kolmáč až do položeného. Na výlezu je velká oblina z kterou v několika prvních pokusech bojuju a nemůžu jí pořád udržet, když už konečně přijdu na to jak to přelézt tak mi dochází čas, ale odnáším si alespoň zónu.

4. kvalifikační boulder

Na rozdíl od předešlých je jako jediný jen v mírně převislém spíše kolmém profilu a tomu nasvědčuje i styl místo silových kroků je tento zaměřen více na techniku a to mě sedlo mnohem více a dávám ho na první pokus.

Po kvalifikaci čekám na výsledky zda postoupím do finále nebo ne a k mému překvapení postupuji ze 7. místa takže jsem velmi překvapen.

Na Nedělní finále bylo počasí horší byla větší zima, ale na lezení lepší podmínky. Ve finále jdu na řadu jako 8. a na divokou kartu nastupuje Dani Andrada.

1. finálový boulder

Nástup ze dvou malých lišt a vlastně jiný chyt než lišta v tomto boulderu není. Při prvním pokusu mě sklouzla noha při přechodu na hranu v dalším pokusu padám hned na nástupu, ale třetí už je podle mých představ a dávám TOP.

2. finálový boulder

V prvním pokusu padám hned na druhém chytu, protože špatně přeberu „žížalu“ v dalším pokusu na to jdu jinak a „žížalu“ přeberu po ní následuje přidržení velké obliny na spoďák a dynamický krok  do zóny a padám při tečování TOPu, protože to chtělo zapatovat oblinku v zóně, ale to mě nenapadlo a další pokusy už jsou horší.

3. finálový boulder

Hned prvním pokusem dávám zónu, která je před výlezem do položeného a taky je to zároveň poslední chyt v tomhle boulderu. při dalším pohybu padám. Další pokus vypadá úplně stejně, ale třetím pokusem boulder přelézám a mám velikou radost.

4. finálový boulder

Začáteční boule po které následují dvě malé lišty dynamo na hranu a pak zóna, která je velká oblina pak už je pouze jeden chyt a TOP ale oba chyty jsou malé a svežené dolů. Můj nejlepší pokus je krok ze zóny, ale další chyty jsou nad moje síly.

Ve finále končím na 8.místě ale jsem spokojen se svým výkonem.

Pořadí muži:

1. Ondra Nevělík

2. Honza Chvála

3. Dani Andrada

Pořadí ženy:

1. Nelly Kudrová

2. Petra Růžičková

3. Věra Kostruhová

Více fotek zde

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: